پنج شنبه, 28 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3364

قضات باید زدوبند را رها کرده و به قانون عمل کنند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نماینده ولی فقیه در گیلان با تبریک انتصاب آقای رئیسی به ریاست قوه قضائیه از جانب مقام معظم رهبری گفت: دستگاه قضا پاکسازی هایی لازم دارد و امیدواریم با حضور آقای رئیسی شاهد تحول در این دستگاه باشیم.

آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نمازجمعه رشت با توصیه همگان به تقوای الهی و تبریک میلاد امام محمدباقر(ع) اظهار کرد: امام محمدباقر(ع) بنیانگذار دانش دین بود و توانست بخش های عظیمی از معارف اسلامی را به مسلمانان عرضه کند. وی به سالروز شهادت امام هادی(ع) در یکشنبه هفته آینده اشاره کرد و افزود: ۲۲ اسفندماه سال ۵۸ امام(ره) فرمان تاسیس بنیاد شهید را صادر فرمودند و این بنیاد به بخشی از مشکلات خانواده شهدا و ایثارگران می پردازد.

امام جمعه رشت با بیان اینکه هنوز نتوانستیم در تراز جانبازان، ایثارگران و خانواده های شهدا کاری انجام دهیم، تصریح کرد: امروز همه مسئولان سر سفره شهیدان نشسته اند و اگر نمی توانند تمام مشکلات جانبازان و خانواده های معظم شهدا را برطرف کنیم لااقل با اخلاق نیکو و سعه صدر نسبت به آنها رفتار داشته باشند.

آیت الله فلاحتی در ادامه با تبریک انتصاب حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی به ریاست قوه قضائیه از جانب مقام معظم رهبری، بیان کرد: آقای رئیسی به تمام دستگاه قضا تسلط دارد و امیدواریم شاهد تحول در این دستگاه باشیم. وی، دستگاه قضا را نیازمند پاکسازی های عنوان کرد و گفت: باندهای بیرونی دور زدن در قوه قضائیه را بلد هستند و گاهی مواقع بعضی از پرونده های قضایی ۱۰ الی ۱۲ سال طول می کشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینکه دستگاه قضا تا رسیدن به اوج عظمت و خاستگاه مردمی فاصله دارد، خاطرنشان کرد: قضات باید زدوبند را رها کرده و با استقلال به آنچه در متن دین و قانون آمده، را عمل کنند. آیت الله فلاحتی همچنین به سفر رئیس جمهور به گیلان اشاره کرد و یادآور شد: در رشت چند مشکل اساسی داریم و قرار شد به این مسائل رسیدگی شود. وی با بیان اینکه رشت در بحث بیمارستانی رتبه آخر کشور را دارد، اظهار کرد: تمام مردم توان رفتن به بیمارستان های خصوصی را ندارند.

امام جمعه رشت، وضعیت پسماند سراوان رشت را فاجعه آمیز خواند و افزود: رودخانه های گوهررود و زرجوب باید احیا شوند. آیت الله فلاحتی با اشاره به اینکه امیدواریم اعتبارات مصوب سفر رئیس جمهور به پروژه های گیلان به موقع اختصاص داده شود، بیان کرد: می طلبد دستگاه های نظارتی بر اجرای پروژه های مذکور نظارت دقیق را اعمال کنند. وی، اتصال رشت به راه آهن سراسری را از اهداف نظام اسلامی خواند و تصریح کرد: افتتاح راه آهن قزوین – رشت فضای خوبی برای ورود سرمایه گذاران به گیلان را فراهم کرده است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به ویژگی های تربیت اسلامی اشاره کرد و گفت: بارزترین ویژگی تربیت اسلامی این است که با فطرت انسان همخوانی دارد. آیت الله فلاحتی با بیان اینکه خودسازی و خودصیانتی انسان از جمله ویژگی تربیت اسلامی است، خاطرنشان کرد: بزرگ ترین وظیفه انسان در دنیا تربیت خود است و از همه ابزارهای مشروع و سالم باید برای این امر استفاده کند./دیارمیرزا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 111 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم