پنج شنبه, 28 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3375

امیدواری داماش، ناامیدی چوکا و شهرداری فومن به صعود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ با انجام هفته بیست و دوم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور، تیم داماش گیلان امیدوار به صعود به لیگ دسته یک باقی ماند اما شانس صعود تیم های چوکا تالش و شهرداری فومن کمرنگ شد.

در چارچوب این مسابقات، در هفته بیست و دوم تیم فوتبال داماش گیلان در یک دیدار حساس برابر مقاومت تهران به برتری رسید، چوکا تالش برابر تیم آوالان کامیاران به نتیجه مساوی دست یافت و تیم شهرداری فومن نیز با قرعه استراحت روبرو شد.

بر این اساس در جریان این مسابقات و در حساس ترین بازی گروه اول این رقابت ها، تیم های فوتبال داماش گیلان و مقاومت تهران تیم های دوم و سوم جدول رده بندی رو در روی هم قرار گرفتند.

در این مسابقه در ورزشگاه سردارجنگل رشت و به میزبانی داماش گیلان، این تیم توانست با نتیجه 2 بر صفر حریف خود را شکست دهد تا علاوه بر نزدیک شدن به صدر جدول فاصله خود را با تیم سوم نیز افزایش دهد.

داماشی ها برای حفظ شانس صعود مستقیم به رقابت های لیگ دسته اول ،در این دیدار خانگی فقط نیازمند کسب پیروزی بودند تا همچنان به صعود از گروه خود امیدوار باقی بمانند.

این در حالی است که تیم مقاومت تهران نیز برای داشتن شانس صعود به رقابت های لیگ دسته اول در این دیدار نیز نیاز مبرم به پیروزی و کسب هر سه امتیاز این بازی خارج از خانه را داشت اما در نهایت این تیم مغلوب داماش شد تا شانس صعودش کمرنگ شود.


از طرف دیگرتیم فوتبال خوشه طلایی ساوه که در صدر جدول این گروه قرار دارد، در هفته بیست و دوم برابر حریفش به نتیجه مساوی دست یافت که این نتیجه مساوی، داماشی ها را بسیار خوشحال و شادمان کرد.

با توجه به شرایط جدول رده بندی و کسب پیروزی داماش برابر مقاومت تهران و کسب نتیجه مساوی خوشه طلایی ساوه ، هم اینک داماشی ها فقط 2 امتیاز از تیم صدر جدولی فاصله دارند و این در حالی است که دیدار برگشت تیم های داماش و خوشه طلایی در رشت برگزار خواهد شد.

با توجه به این امر، اگر تیم داماش بتواند در چهار دیدار باقی مانده خود به پیروزی برسد ، به طور حتم به عنوان تیم اول گروه خود به رقابت های لیگ دسته اول صعود خواهد کرد که البته مهمترین و حساس ترین بازی پیش روی داماشی ها نیز دیدار با تیم خوشه طلایی ساوه است.

به هرحال هم اینک شرایط تیم داماش گیلان در جدول رده بندی مناسب است و این تیم به همراه خوشه طلایی ساوه برای کسب رتبه های اول و دوم گروه خود، رقابت سختی را در چهار هفته پایانی این مسابقات پیش رو دارند.

اما تیم فوتبال چوکا تالش دیگر نماینده گیلان در رقابت های لیگ دسته دوم، در هفته بیست و دوم این مسابقات در یک دیدار خارج از خانه رو در روی تیم آوالان کامیاران قرار گرفت که در نهایت با این حریفش به نتیحه مسای یک بر یک دست یافت.

چوکایی ها برای ابنکه شانس صعود به رقابت های لیگ دسته اول را داشته باشند، در این بازی فقط نیارمند کسب پیروزی بودند اما با کسب نتیجه مساوی، فاصله این تیم با سایر رقبا افزایش یافت و تا حدی می توان از هم اینک تصور کرد که تیم چوکا شانس صعود به رقابت های لیگ دسته اول را از دست داده است.

با توجه به باقی ماندن چهار هفته تا پایان این رقابت ها و فاصله 12 امتیازی چوکایی ها نسبت به تیم داماش گیلان، این تیم حتی قادر نخواهد بود که رتبه دوم گروه خود را کسب و امیدوار به صعود به لیگ دست یک باشد.

تا پایان هفته بیست و دوم رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم و در گروه اول، تیم خوشه طلایی ساوه با 45 امتیاز صدرنشین است، داماش گیلان با کسب 43 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد، تیم مقاومت تهران با 36 امتیاز سوم است و چوکا نیز با 31 امتیاز در رتبه پنجم جدول رده بندی قرار دارد.

اما تیم فوتبال شهرداری فومن دیگر نماینده استان گیلان در رقابت های لیگ دسته دوم ، در هفته بیست و دوم با قرعه استراحت روبرو شد و به میدان نرفت.

با توجه به نتابج کسب شده سایر تیم های این گروه و تا پایان هفته بیست و دوم، تیم شهرداری فومن 27 امتیازی باقی ماند و در رتبه هشتم جدول رده بندی قرار گرفت و این در حالی است که فاصله این تیم با صدر جدول فقط شش امتیاز است.

با این وجود این تیم گرچه شانس کسب رتبه دوم گروه خود را دارد تا امیدوار به صعود به رقابت های لیگ دسته اول باشد اما این تیم چهار بازی سختی را پیش رو دارد که به طور حتم رقبای شهرداری فومن نیز برای به دست آوردن امتیاز و کسب رتبه های اول و دوم گروه خود پا به میدان خواهند گذاشت که این امر باعث می شود تا شاهد رقابت سختی در هفته های پایانی باشیم.

رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور با حضور 28 تیم در دو گروه به صورت دوره ای و رفت و برگشت برگزار می شود و در نهایت تیم های اول هر گروه به صورت مستقیم و برنده تیم های دوم نیز به لیگ دسته یک صعود می کنند.

استان گیلان سه نماینده در رقابت های فوتبال لیگ دسته دوم باشگاه های کشور دارد که تیم های داماش گیلان و چوکا تالش در گروه اول و تیم فوتبال شهرداری فومن در گروه دوم این مسابقات قرار دارند./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 99 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم