پنج شنبه, 28 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3319
فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود؛

کشف 60 تن چای غیربهداشتی در لنگرود

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود از کشف 60 تن چای غیربهداشتی طی 11 ماهه سالجاری در این شهرستان خبر داد.

سرهنگ مجید نیكویی در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به عملکرد پلیس در 11 ماهه سال‌جاری در شهرستان لنگرود، اظهار کرد: شهرستان لنگرود یكی از توریستی‌ترین شهر‌های استان گیلان است و سالانه جمع كثیری از هموطنان و توریست‌های خارجی از این شهر و زیبایی‌هایش دیدن می‌كنند كه همین مسئله باعت افزایش برخی جرائم از قبیل تخلفات رانندگی، موادمخدر و سرقت شده است و برای پیشگیری از این معضل چندین مرحله طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی و پیشگیرانه در سطح شهرستان به اجرا در آمده است.

وی به کشف 869 فقره سرقت، دستگیری 726 سارق و معرفی آنها به مقام قضایی در 11 ماهه سالجاری اشاره کرد و افزود: در این مدت بالغ بر 178 تن چوب جنگلی قاچاق و 68 قبضه سلاح شكاری غیرمجاز نیز کشف و متهمان آن تحویل مقام قضایی شدند.

سرهنگ نیكویی با بیان اینکه ماموران انتظامی بالغ بر 69 کیلوگرم انواع موادمخدر را در این مدت کشف و 4 باند تهیه و توزیع موادمخدر را متلاشی کردند، بیان کرد: تعداد یک هزار و 302 نفر نیز در این رابطه دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شدند.

نیكویی تصریح کرد: از ابتدای سالجاری تاكنون پلیس لنگرود 60 تن چای غیربهداشتی، 83 هزار و 880 نخ سیگار، 28 هزار 871 لیتر سوخت که همگی قاچاق بودند را در این شهرستان کشف کرد‌ه است.

وی بیان کرد: برابر هماهنگی‌های به‌عمل آمده با مقام قضایی در برخورد قاطع با متخلفان و هنجارشكنان 2 هزار و 306 دستگاه موتورسیكلت و یک هزار و 979 دستگاه خودرو به دلیل عدم رعایت قوانین و مقررات، رانندگی بدون گواهینامه، عدم استفاده از كلاه‌ایمنی، بی‌نظمی در عبور و مرور، تخلفات حادثه‌ساز، حمل كالای قاچاق و مواد‌مخدر و جابجایی اموال مسروقه توقیف شده است.

فرمانده انتظامی شهرستان لنگرود خاطرنشان کرد: برای استفاده از پتانسیل مردمی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در 11 ماهه سالجاری، بیش از 63 جلسه شورای معتمد پلیس، 18 جلسه تعامل با اصناف و 79 جلسه آموزش همگانی در مدارس، مساجد، ادارات، دانشگاه‌ها و اصناف شهرستان برگزار شده است./ایسنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 120 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم