پنج شنبه, 28 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3294

متخلفان اقتصادی با کارت‌های بازرگانی جعلی ‌کالا وارد می‌کردند

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ عضو کمیسیون عمران مجلس به استفاده برخی از متخلفان اقتصادی از کارت‌های بازرگانی جعلی جهت واردات کالاها خبر داد و گفت: بیش از هزار میلیارد تومان از حق و حقوق دولت توسط این دسته از متخلفان پرداخت نشده است.

حسن خسته‌بند اظهار داشت: تذکراتی که نمایندگان مجلس به‌عنوان قوه مقننه و ناظر برای اصلاح در روند اجرای بسیاری از امور و قوانین موجود به دولت داده‌اند در حال حاضر از لحاظ فراوانی و تعداد به حدی رسیده که در تاریخ دولت‌های پس از انقلاب بی‌سابقه است.

عضو کمیسیون عمران مجلس دیوان محاسبات،‌ سئوال، استیضاح، تحقیق و تفحص و تذکر را از ابزارهای مجلس برای نظارت بر حسن اجرای امور دانست و گفت: مردم به‌ویژه اقشار آسیب‌پذیر جامعه با مشکلات و چالش‌های فراوانی روبه‌رو هستند و برای باز شدن گره مشکلات خود تنها به نمایندگان مراجعه می‌کنند.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس نمایندگان را خادم ملت و خدمتگزار آنان اعلام کرد و ابراز داشت: به علت زیاد بودن مشکلات و چالش‌های جامعه، مجلس‌ به کمک دولت آمده است به‌همین علت در بسیاری از مواقع برای انجام وظیفه ذاتی خود یعنی نظارت آن‌گونه که باید و شاید ورود نمی‌کند.

خسته‌بند بحث فرارهای مالیاتی و سیستم ناقص کشور برای جلوگیری از این پدیده ضد اقتصادی را مورد اشاره قرار داد و ابراز داشت: افرادی که با رقم‌های نجومی و میلیاردی فرار مالیاتی آنان به اثبات رسیده با دور زدن قوانین از پرداخت حق و حقوق دولت امتناع می‌کنند.

وی استفاده برخی از متخلفان اقتصادی از کارت‌های بازرگانی جعلی جهت واردات کالاها خبر داد و تصریح کرد: بیش از هزار میلیارد تومان از حق و حقوق دولت توسط این دسته از متخلفان پرداخت نشده و دولت نیز برای مقابله با آنان راهکار درست و منطقی را اجرایی نمی‌کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر اینکه به جای افراد خرده‌پا باید جلوی کسانی که میلیاردها تومان فرار مالیاتی دارند گرفته شود ابراز داشت: به‌علت عدم اجرای درست قوانین و کارکرد نادرست دستگاه‌های نظارتی ذیربط اقدام درست و عاجلی برای برخورد با فرار مالیاتی انجام نمی‌شود.

نماینده مردم بندرانزلی در مجلس تصویب قوانین در خانه ملت و اجرای آن توسط دولت را زنجیره‌ای کامل برای درهم شکستن بسیاری از ناهنجاری‌های اقتصادی اعلام کرد و گفت: دستگاه‌های مسئول برای ریشه‌کنی پدیده فرار مالیاتی باید برخورد سریع و اعمال مجازات‌‌های سخت را در دستور کار خود قرار دهند.

خسته‌بند تحقق درآمدهای مالیاتی را به‌ویژه در سال 98 را موضوعی بسیار مهم و حیاتی برای سیستم اقتصادی کشور خواند و اظهار داشت: با توجه به مشکلات پیش‌رو و برای تحقق ردیف‌های درآمدی لایحه بودجه سال آینده انتظار داریم در بحث برخورد با فرار مالیاتی اقدامات مؤثرتری انجام شود./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 120 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم