پنج شنبه, 28 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3371

آئین درختکاری در آستارا برگزار شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ جمعی از مسئولان، ورزشکاران و دوستداران طبیعت در آستارا به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری، 60 اصله نهال را در محوطه پایگاه امداد و نجات صیادلر محور آستارا-اردبیل کاشتند.

امام جمعه آستارا روز شنبه در این آئین گفت: درختکاری از سنت های مورد تاکید پیامبر اسلام (ص) و ائمه اطهار (ع) است و درخت، نقش مهمی در زندگی انسان دارد. حجت الاسلام کاظم حافظ نیا ادامه داد: همچنان که درختکاری در آموزه های اسلامی مورد توجه خاص قرار گرفته، قطع بی رویه و بدون دلیل درختان نیز از اقدامات ناپسند در اسلام برشمرده شده است.

وی بیان کرد: صیانت از درختان و جنگل ها مهم تر از کاشت آنهاست و ماموران منابع طبیعی و محیط زیست باید در مقابل متخلفان و متعرضان به منابع طبیعی بایستند و با تخریب اراضی ملی در کوهستان حیران آستارا مقابله کنند.


فرماندار شهرستان آستارا هم گفت: تاکیدات رهبر معظم انقلاب درباره اهمیت صیانت از منابع طبیعی و درختان، مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد. حسن رستم زاد افزود: در حفاظت از اراضی ملی و جنگل ها باید دوستداران طبیعت و اقشار مختلف مردم به یاری ماموران منابع طبیعی و محیط زیست بشتابند.

نسرین غزنوی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری آستارا نیز در این آئین گفت: تا پایان هفته منابع طبیعی، 25 هزار و 500 اصله نهال رایگان برای کاشت در شهرها و روستاهای این شهرستان توزیع خواهد شد.


وی اضافه کرد: هر یک هکتار جنگل، سالانه 2 و نیم تن اکسیژن تولید می کند و با توجه به افزایش جمعیت و گسترش زندگی ماشینی، برای محافظت از جنگل ها و مراتع باید همکاری عمومی صورت گیرد.

به همین مناسبت، مسئولان آستارا 6 اصله نهال به نیت 6 شهید گمنام این شهرستان، در محوطه اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران کاشتند. 15 تا 22 اسفندماه، هفته منابع طبیعی است.

شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت و 40 هزار هکتار اراضی ملی در غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است./ایرنا

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 95 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم