پنج شنبه, 28 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:723

شعر درخواستی نمایندگان از کاظم دلخوش برای لایحه برنامه ششم

 • انداز قلم

به گزارش سوما نیوز؛ شیفت دوم نمایندگان مجلس برای بررسی لایحه برنامه ششم توسعه، با شوخی نمایندگان و شاعر پیشگی کاظم دلخوش همراه شد. زمانی که نماینده مردم صومعه‌سرا برای موافقت با لایحه برنامه پشت تریبون رفت، نمایندگان از او خواستند که شعری بگوید.

کاظم دلخوش نماینده شاعر مسلک مجلس دهم، زمانی که برخلاف روال مرسوم اظهار نظرش در مجلس، موافقتش با لایحه ششم برنامه را با گفتن آیه «فبشرعبادالذین یستمعون القول ویتبعون احسنه» آغاز کرد، با واکنش همکارانش مواجه شد.

هنوز چند جمله ای از اظهارنظر این موافق لایحه برنامه ششم نگذشته بود، که نمایندگان مختلف با بیان جمله «شعر بخوان» از او خواستند که باز هم مثل همیشه، اظهارنظرهایش را با شعر و شاعری همراه کند.

این نماینده شاعر پیشه مجلس که به طور معمول شعرهای بداهه‌اش را بدون توجه به  وزن و قافیه می‌گوید، در پاسخ به درخواست همکارانش گفت:

باغی است وطن بهار میخواهد و بس
این راه تلاش و کار میخواهد و بس
هنگام جهاد اقتصادی آمد
زیرا وطن افتخار میخواهد و بس

شعرخوانی دلخوش با تشویق سایر نمایندگان و گفتن«احسنت» و «به به» همراه شد تا در همان لحظات آغاز شیفت دوم مجلس، فضای خانه ملت تلطیف شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

 • شعیب

  بخش تولمات تصمیم دارد سد لاستیکی که چندمتر عمق داشته باشد آماده کند و در آن مکان مرکز بزرگ تفریحی که قابلیت استفاده از جت اسکی داشته باشد قرار دهد. چرا شورای اسلامی شهرصومعه سرا هنوز خواب هستند. با هدایت فاضلاب شهری به رودخانه گازرودبار تمام رودخانه و منطقه آلودگی شده . نماینده گذشته صومعه سرا هم دراین خصوص کاری نکرد

  پاسخ
 • سمیه

  دلخوش دوستت داریم

  پاسخ

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 110 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم