پنج شنبه, 28 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3491
مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان خبر داد:

احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در مناطق کوهستانی استان گلستان وجود دارد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ مدیر دفتر مطالعات پایه منابع آب شرکت آب منطقه‌ای گلستان گفت: با توجه به افزایش ناپایداری فصلی احتمال وقوع سیلاب ناگهانی امروز و روزهای آینده در مناطق کوهستانی وجود دارد.

حسن فرازجو شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با توجه به افزایش ناپایداری فصلی جو، احتمال وقوع سیلاب ناگهانی در در‌ه‌ها و مناطق کوهستانی استان در امروز و روزهای آینده وجود دارد. وی افزود: با توجه به پیش‌بینی کلی سازمان هواشناسی بر اساس نقشه‌های هم‌دیدی و آینده‌نگری، احتمال افزایش ابر، وزش باد، رگبار و رعد و برق در برخی از مناطق استان گلستان در امروز و روزهای آینده دور از انتظار نیست.

فرازجو بیان کرد: در روز 22 اردیبهشت امسال آب‌دهی رودخانه گرگانرود در محل ایستگاه قزاقلی در بالادست سد وشمگیر حدود 78 مترمکعب بر ثانیه گزارش شده است و در اثر بارش‌های شب گذشته در مناطق کوهستانی حوضه اترک، سیلابی با دبی حدود 100 مترمکعب بر ثانیه در رودخانه اترک ایستگاه مراوه‌تپه جریان دارد. وی  از مردم خواست در حاشیه رودخانه‌های فصلی و دائمی استان توقف نکنند و همچنان از نزدیک شدن به رودخانه‌ها، مسیل‌ها، مخازن سدها و مناطق مستعد وقوع سیل خودداری کنند./خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 116 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم