پنج شنبه, 28 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:3432

نمایشگاه نقاشی حمایت از کودکان توان‌خواه در مازندران برپا شد

  • انداز قلم

به گزارش سوما؛ نخستین نمایشگاه نقاشی و هنرهای دستی کودکان توان‌خواه به میزبانی بابلسر در مازندران برپا شد.

کودکان به عنوان یکی از اصلی‌ترین اعضای تکمیل کننده خانواده محسوب می‌شوند و ایجاد زمینه لازم برای رشد و پویایی آنها از اهمیت بالایی برخوردار است.

در میان کودکان جامعه هستند افرادی که از توانمندی کامل ذهنی برخوردار نیستند اما توانایی و استعدادهای نهفته‌ای دارند که با کشف و بروز آن می‌توان مسیر رشد و تکامل آنها را هموار ساخت. یکی از روش‌های کشف استعدادهای این عزیزان ایجاد بستر مناسب برای بروز خلاقیت‌های فردی بوده که در راستای تحقق آن نهادها و مراکز مهمی دخیل هستند که از جمله آن می‌توان به مراکز توانبخشی اشاره کرد که تلاش زیادی در راستای رشد و تکامل کودکان کم توان ذهنی دارند.

مبین هدایتی فرد مسئول برگزاری نمایشگاه نقاشی اظهار داشت: یکی از راه‌های ایجاد زمینه لازم برای کشف و افزایش مهارت‌های فردی کودکان برپایی نمایشگاه‌های مختلف است. وی افزود: بعضی از کودکان از سلامت کامل ذهنی برخوردار نیستند ولی این به معنای ناتوانی آنها از حضور در اجتماع و انجام فعالیت‌های اجتماعی نیست.

مسئول برگزاری نمایشگاه ادامه داد: باید بستر را برای آموزش کودکان کم توان فراهم تا پس از سیر مراحل آموزشی آنها را به سمت جامعه و انجام فعالیت‌های اجتماعی سوق داد.

هدایتی‌فرد گفت: مرکز توانبخشی آراد بابلسر برای اولین بار در استان مازندران اقدام به برپایی نمایشگاه نقاشی و هنرهای دستی کودکان توانخواه نموده تا از این طریق زمینه کشف استعدادهای کودکان اوتیسم و سند روم داون فراهم و از سوی دیگر مسیر را برای باورپذیری و حضور این کودکان در جامعه هموار سازد. وی افزود: این نمایشگاه همه روزه از ساعت 10 صبح لغایت 8 شب تا تاریخ بیست و چهارم اسفندماه امسال در طبقه فوقانی میدان شهدا بابلسر برپا و بازدید برای عموم آزاد است./تسنیم

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 103 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم