پنج شنبه, 28 شهریور 1398

نوار کناری

شناسه خبر:1664
حجت الاسلام والمسلمین صفرپور:

مهمترین هدیه عصر مهدویت امید بخشی است

  • انداز قلم

اختصاصی سومانیوز ؛ حجت الاسلام و المسلمین صفرپور، مشاور عالی سازمان دانش آموزی کل کشور در همایش «جوان، رسانه و مهدویت» گفت: آنچه که دشمن دارد به عنوان لبه تیز شمشیر بالای سر جوانان و افکار مهدویت کار می کند همین ابزار رسانه است.

براساس گزارش خبرنگار ما، حجت الاسلام و المسلمین صفرپور، مشاور عالی سازمان دانش آموزی کل کشور و دبیر اتحادیه بین المللی نوجوانان و جوانان مخالف اشغالگری در همایش «جوان، رسانه و مهدویت» گفت:بسیار افتخار می کنم که در خدمت مردم فهیم، علم و ادب پرور شهرستان صومعه سرا هستم. وی ضمن تشکر از آقایان سیاوش کاظمی مدیر اجرایی هفته نامه سپهر و اسماعیل بلالایی مدیر مسئول پایگاه خبری تحلیلی سومانیوز به خاطر برگزاری چنین همایش فاخر و معنوی، گفت: دوستی دیرینه ما با آقای دلخوش امروز با دیدار مجدد ایشان همراه شد، وی با اشاره به شعرخوانی عزیزان از مجری توانمند برنامه گرفته، آقای مجیدیان تا دیگر دوستان و آقای بلالایی که ما را به بلخ و شوشتر هم بردند گفت: در تعجبم که چرا آقای دلخوش امروز شعر نخواندند. وی به تریبون مجلس که همیشه به شعرهای آهنگین این سید بزرگوار نمکین می شود اشاره کرد و سلامتی ایشان را از خداوند خواستار شد.

مشاور عالی سازمان دانش آموزی کل کشور سخنان خود را در چهار بخش تقسیم بندی کرد و گفت: بخش اول برنامه را با قرآن و کلام خدا شروع می کنم و امیدوارم که همه جوانان در پناه قرآن باشند. وی با اشاره به اینکه این ذکات کار من و لباسی که پوشیده ام می باشد که باید مبلغ دین مبین اسلام باشم تاکید کرد: جوانان موتور محرک جامعه هستند و باید تلاش کنند. وی در پایان صحبتهای خود در بخش اول به آیه ای از قرآن اشاره کرد و گفت: قرآن می فرماید: که «دنبال هیچ پارتی و رابطه ای نروید و من از همه به شما نزدیک ترم، مگر می شود که شماهایی که حاضرید برای پدر و مادر، برادر و خواهر، دوستان و همسایگان خود جان خود را هم بدهید چرا دنبال من نمی آیید. اگر می خواهید رنگ و بوی خدایی پیدا کنید به سمت من بیایید که من از همه بیشتر شما را دوست دارم.»

حجت الاسلام و المسلمین صفرپور، در بخش دوم سخنان خود به بحث جوان اشاره کرد و گفت: همانطور که در بخش اول گفتم جوان موتور محرکه است و نشاط، شادابی، امید، تلاش و اندیشه از ویژگی جوانان است. وی گفت: امید عنصر جوانی است و کمتر جوانی را می توان یافت که امید نداشته باشد و اگر جوانی پیدا شد که امید نداشته باشد به طور حتم جوان نیست. صفرپور ضمن اشاره به اینکه من به عنوان یک جوان باید بمب شادی، امید و سرزندگی باشم گفت: در منظومه توسعه هر کشوری جوان عنصر سازندگی و نیروی انسانی جامعه است. جوان هر جامعه نیروی محرک آن جامعه محسوب می شود.

مشاور عالی سازمان دانش آموزی کل کشور در سومین قسمت از سخنان خود به بحث زیبای «مهدویت» اشاره کرد و گفت: مهمترین هدیه عصر مهدویت امید بخشی است. وی گفت انتظار یعنی امید، همین که روزی انسانها با آرامش و دوستی و برادری در کنار هم زندگی می کنند این امید به زندگی است. امید به روزی است که مستضعفان جامعه حکومت خواهند کرد. وی با اشاره به نزدیکی و قرابت جوان و مهدویت به خاطر واژه و مفهوم امید در جامعه تاکید کرد: تمام ویژگی هایی که در جوان مشاهده می کنید در جامعه مهدویت قابل مشاهده است، یعنمی همان امید و انتظار. صفرپور با اشاره به اینکه مهدویت یعنی ولایت، و ولایت یعنی موتوری که به حرکت در می آید و انسان را به جلو می برد و به کمال می رساند یعنی به مقصد تعیین شده. وی در ادامه افزود: جمعیت شیعه روح دارد و این روح ولایت امام زمان (عج) است. صفرپور با اشاره به اینکه حلقه اتصال بین زمین و آسمان مهدویت است گفت: آن انسان منتخب بین زمین و آسمان مهدی فاطمه(س) است و آن ریسمانی که زمین را به آسمان وصل می کند به خدا قسم که فقط مهدویت است و بس.

حجت الاسلام و المسلمین صفرپور، در بخش آخر سخنان خود به بحث مهم رسانه پرداخت و گفت: همانطوری که آقای کاظمی فرمودند رسانه شمشیر دولبه است و دو سر آن تیز است اما من معتقدم نباید هر دولبه آن باعث نابودی شود باید از لبه های تیز آن برای ساختن استفاده کرد. وی گفت: آنچه که دشمن دارد به عنوان لبه تیز شمشیر بالای سر جوانان و افکار مهدویت کار می کند همین ابزار رسانه است. صفرپور، در ادامه گفت: با همین یک خبر می توان جامعه ای را ساخت و هم می توان جامعه ای را بهم ریخت.وی با اشاره به اینکه با جمله آقای بلالایی موافق هستم که فرمودند: اخلاق حرف اول را در جامعه خصوصا رسانه می زند گفت: باید همه باهم سعی کنیم تا هم اخلاق به جامعه برگردد و هم به رسانه. می وی تاکید کرد: رسانه فقط خبر نیست، رمان، شعر، وبلاگ، تریبونو ... همه رسانه محسوب می شوندو ما باید از تمامی این ظرفیتها به درستی استفاده کنیم.

مشاور عالی سازمان دانش آموزی کل کشور در پایان ضمن تشکر مجدد از تمامی مدعوین محترم، مردم فرهیخته و فرهنگدوست صومعه سرا، روسای محترم ادارات و سازمانها، نماینده شهرستان صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی تشکر کرد و نیز از تمامی برگزار کنندگان همایش نیز بخاطر برگزاری این همایش تشکر ویژه ای نمود و توفیقات همه را از خداوند منان مسئلت کرد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

  • هیچ نظری یافت نشد

طلایی

نقره ای

برنزی

عملکرد سنجی

عملکرد سوما نیوز را چگونه ارزیابی می کنید؟

ما 118 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم